Cinler alemi hakkinda bilmedigimiz gercekler
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Cinler alemi hakkinda bilmedigimiz gercekler

Cinler alemi hakkinda yanlis bilinenler ve bilinmeyenler. Paranormal olaylar bilgiler

AnasayfaKapıLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Cinlerin Peygamber Efendimize Imâni

YazarMesaj
Sih_Sultan
Admin
Sih_Sultan

Cinlerin Peygamber Efendimize Imâni Empty
MesajKonu: Cinlerin Peygamber Efendimize Imâni   Cinlerin Peygamber Efendimize Imâni Icon_minitimeC.tesi Ocak 24, 2009 8:40 pm

Insanlarin ve cinlerin tamamina peygamber olarak gönderilen peygamberimiz halkini imana davet etmek için gittigi Taifden üzgün dönmekteydi. Sabah olmak üzereydi. Namaza durmustu.

O gün, cinleri hayrete düsüren bir olay olmustu. Cinler o ana kadar, semâlara dogru yükselip meleklerin konusmalarina kulak hirsizligi yaparak dinlerlerdi. Fakat o gün bu maksatla göklere dogru yükselmek istediklerinde üzerlerine atesvari gök taslari atilmisti. Semada meydana gelen bu olayin, yeryüzündeki önemli bir meseleden kaynaklanabilecegini düsünerek her tarafa yayilmis, arastirmaya baslamislardi.

Nasibin cinlerinden ileri gelen bir heyet, peygamberimizin bulundugu yere gelmisler, okudugu Kur'an-i Kerim'i dinlemisler, semada ceryan hadisenin sebebini anlamislar ve sonra kavimlerinin yanina dönmüslerdi. Bu durum Âyet-i Kerimelerde su sekilde açiklanmaktadir:

"Hani cinlerden bir gurubu, Kur'an'i dinlemeleri için sana yöneltmistik. Kur'an'i dinlemeye hazir olunca (birbirlerine) "Susun" demisler, Kur'an'in okunmasi bitince uyaricilar olarak kavimlerine dönmüslerdi. Ey kavmimiz! dediler, dogrusu biz Musa'dan sonra indirilen, kendinden öncekini dogrulayan, hakka ve dogru yola ileten bir kitap dinledik. Ey kavmimiz! Allah'in davetçisine uyun. Ona iman edin ki Allah da sizin günahlarinizi kismen bagislasin ve sizi aci bir azaptan korusun."(Ahkam Suresi 29-31)

HZ. MUHAMMFD (SAV.) CİNLERİ GÖRDÜ

Ahkâf Suresinin 29 ve 31'inci ayetlerinde Hz. Muhammed'in cinleri gördüğü olay şöyle ifade edilmiştir: "(Habibim kavmine şu vakıayı da anlat!) Hani biz sana enlerden bir cemaati Kur'ân dinleyenler diye göndermiştik de onlar Kuran dinlemeğe hazır olunca (birbirlerine): Susunuz, (iyi dinleyin) demişlerdi. Bitirince de inzar etmek üzere kavimlerine gitmişlerdi. (Vardıklarında). Ey kavmimiz! Biz bir hitap dinledik ki O, Musa'dan sonra indirilmiştir. Ondan önceki kitapları tasdik ediyor: Hakka ve doğru bir yola yöneltiyor. Ey kavmimiz! Allah'ın davetçisine icabet ediniz ve ona iman celiniz ki, (Allah) günahlarınızdan (bir kısmını olsun) yarlığasın ve sizi çok acıocı bir azaptan korusun." Ayetteki: Cin vakası bana vahy olunarak bildirildi) kavlinin zahirine göre Resulullah cinleri görmemiş ve onların Kur'ân dinlediklerinden haberi olmamıştır. Aynca onlara hususi surette Kur'ân okumamıştır. Resulullah'ın okuduğu Kur'ân'ı dinlemişlerdir.

(Sahiheynde Ibni Abbas'tan da hu suretle naki olunmuştun Ibn-i Mes'ud Hadisi ise, Resulullah'ın cinleri gördüğünü işaret etmektedir ki Ulema bunu tercih etmişlerdir. Buhari'nin bu rivayeti pek muhtasardır. Resulullah'ın görüp görmediği açık değildir. Ibni Mes'ud diyor ki; Ben cinin Resulullah'a: "Senin Resulullah olduğuna kim şehadet eder!" diye suallerini işittim. Bulundugumuz yere yakın bir sakız ağacı vardı. Resulullah ağaca ibaret ederek cinlere: Şu ağacı gördünüz mü? O şehadet ederse iman eder misiniz? diye sordu. Cinler: Evet iman ederiz! dediler. Bunun üzerine Resulullah. o agacı çağırdı. Ben ağacın dallarını budaklarını sürüyerek geldiğini gördüm. Resulullah ağaca: Benim Resulullah olduğuma şahadet eder misin? diye sordu. Ağaç: şehadet edenm ki. sen Allah'ın Resulüsün!" dedi. Bu iki haberi şöyle izah edebiliriz. Cine dair haberlere göre Rcsulullah'a müteaddit defalar Cin heyeti gelmiştir. Mekke'de, Medine haricinde, Macunda gelenler o cümledendir. Bunlardan dördünde Ibnı Mes'ud bizzat bulunmuştur. Cin heyetinin olduğuna göre, ilk defakine Ibni Abbas'ın dediği vechile Resulullah vakıf değildi. Onları görmedi, Kuran dinlediklerini bilmiyordu, vahiy ile bildirildi. Fakat ün Suresi ve ayetleri nazil olduktan sonraki vakıalarda, Resulullah emri ilahı ile çıkıp cinlere görünmüştür. Hadisi şerifteki bu vakıa: Hicretten uç sene önce vuku bulmuştur.

Ibn Mesud'dan rivayet edilen bir olayı aktarmak istiyorum. Bu rivayette anlatıldığına göre Peygamberimiz "Ben cinlere Kur'ân okumakla emrolundum. benimle birlikte kim gelmek ister" diye soruyor. Kimseden ses çıkmadı, üçüncü söyleyişinde Ibn Mesud Hz. Peygamber'e git meye talip oldu. Bundan sonrasını bakın ashab-ı kiramdan Ibn Mes'ud nasıl anlatıyor:

Hacun denilen yere geldiğimizde, Kendimiz Hz. Muhammed (.s.a.v) durarak bir çizgi çekti. Ardından bana üu çizgiyi sakın geçme" dedi. Kendisi de Hacun'a doğru yürüdü. Derhal üzerine keklikler gibi uçuştular. Sanki Zutlara. yani zencilerden bir kabilenin ileri gelenlerine benziyorlardı. Kadınları tef çalıyorlardı. Nihayet onu sardılar. Gözümden kayboldular. Hemen kalktım. Bana eliyle otur diye işaret etti. Sonra Kuran okumaya başladı, gittikçe sesi yükseliyordu. Hepsi yere yapıştılar, öyle ki seslerini işitiyordum da kendilerini görmüyordum. Sonra yanıma döndüğünde bana, 'Gelmek istedin değil mi?' dedi. Evet ya Resulullah' dedim. O sana gerekmezdi. Onlar cinlerdir, Kur'ân dinlemeye geldiler. Sonra da kavimlerini sakındırmak üzere döndüler.

Müfessir Elmalı Hamdi Yazır'ın belirttiğine göre Hz Peygamber Cin suresini cinlere okumuş olmalıdır.
https://gizemligercekler.yetkin-forum.com

1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Cinlerden peygamber gelmiş midir?
» Cinlerin Yiyecekleri
» CİNLERİN ALLAH'A ORTAK KOŞANLARI
» İSYAN EDEN CİNLERİN ALACAKLARI KARŞILIK
» Cinlerin Bedende Olduklarına Dair Alametler Nelerdir?