Cinler alemi hakkinda bilmedigimiz gercekler

Cinler alemi hakkinda yanlis bilinenler ve bilinmeyenler. Paranormal olaylar bilgiler
 
AnasayfaKapıTakvimSSSAramaÜye ListesiKullanıcı GruplarıKayıt OlGiriş yap

Paylaş | 
 

 SAHAJA YOGA `YI TANIYALIM!

Aşağa gitmek 
YazarMesaj
Sih_Sultan
Admin
avatar

Mesaj Sayısı : 30
Nerden : Marsdan
Kayıt tarihi : 16/01/09

MesajKonu: SAHAJA YOGA `YI TANIYALIM!   Perş. Ocak 22, 2009 4:42 pm

SAHAJA YOGA

Sahaja; kendiliginden demekmis. Yoga ise; ruh ile birleþmekmiþ. (Aslýnda sevgili ziyaretçiler, bu birleþme ruh ile deðil, ne yazýk ki þeytan ile.) Tekniðinin kurucusu çoðunluk arasýnda Shri Mataji Nirmala Devi ismiyle bilinen bir haným. Bu hanýmýn Doðuþtan Aydýnlanmýþ olduðu ve tüm insanlýk için mümkün kýlýnmasý gereken benzersiz bir yeteneðe sahip olduðu iddia ediliyor.

Bu kiþi bir haným olduðuna göre ne resûl, ne nebî, ne nezir olamaz. Allahû Tealâ, Kur'ân-ý Kerim boyunca, bu görevle, öðretme görevi ile erkekleri görevlendirdiðini söylüyor. Bütün nebiler ayný zamanda resûldür. Hepsi erkektir, hiç kadýn olmamýþtýr.

Allahû Tealâ kadýnlara vahyetmez mi? Vahyeder. Hazreti Meryem'e vahyetmiþtir. Evliyasýndan kýlmýþtýr. Ama resûl veya nebî bir haným yoktur. Hz . Musa'nýn annesine vahyetmiþtir Allahû Tealâ. Hazreti Musa'yý nil nehrine býrakmasýný vahyetmiþtir. Onu koruyacaðýný söylemiþtir. Ama bunlar resûl veya nebî deðildi. Burada Allahû Tealâ 'nýn bir kadýna öðreticilik görevi vermesi lâzým. Böyle bir görev verilmedi . Ne Hazreti Meryem, ne Hazreti Musa 'nýn annesi böyle bir görev almadýlar, kimseyi yetiþtirmediler, böyle bir görev ile vazifeli deðillerdi.

Bir insanýn doðuþtan aydýnlanmasý mümkün müdür?

Bir insanýn doðuþtan aydýnlanmasý mümkün deðildir. Bütün insanlarýn dalalette doðduðunu söylüyor Allahû Tealâ. Kur'ân-ý Kerim'de hidayete sonradan eriþildigini söylüyor. Peygamberler için de netice deðiþmiyor. Þu aydýnlanmýþ olanlar illuminati'nin þeytani aydýnlanmasýyla aydýnlandýklarýný zannediyorlar. Ama þeytan aydýnlatmak yetkisinin sahibi deðil, karartma yetkisinin sahibidir. O nefsin kalbindeki afetleri sadece arttýran bir faktördür. Burada da aydýnlanmýþ olan ve Aydýnlýðýn da doðuþtan olduðu bir insan bir kadýn olamaz bir defa. Ýkincisi, erkek de olsa doðuþtan aydýnlanmasý mümkün deðil. Ama bu dünyayý bu gün hegemonyalarý altýnda idare etmekte olan, dünyanýn en zengin insanlarý, bir kýsmý kendilerini "Tanrý" zannediyorlar, ilah zannediyorlar ve buna herkesi inandýrmaya çalýþýyorlar ve bu insanlar aydýnlanmýþ olduklarýna, iblisin kendilerini aydýnlattýðýna samimi bir þekilde inanýyorlar.

Unutmayýn!Bu bahsedilen haným, kendisini bu mevkilerin sahibi gördüðü zaman, hangi kavimde, hangi ülkede ise, bu olgu vücuda geldiyse bu haným, Hindistan'da olmasý kuvvetli bir ihtimal, orada hangi dînler hakim olursa olsun, mutlaka Allah'ýn bir resûlü bir erkek, Allah'ýn öðretisini öðretmek üzere orada vardýr. Hem de doðuþtan aydýnlanmasý mümkün olmayan bir kiþi. Ama Allah'ýn ilmi ile mücehhez olan ve Allah'a nasýl teslim olacaðýný, kendisi teslim olarak baþka insanlara da öðreten birisi, bu söz konusu olan kadýn hayatta iken de hep orada kalmakta devam ediyordu. Diyelim ki öldü. Öldüðü anda mutlaka Allahû Tealâ, yerine ayný milletin içinden bir yenisini, mutlaka tayin etmiþtir. Bir erkek, bir resûl, gerçek bir aydýnlatýcý. Allah'ýn nurlarýný insanlara ulaþtýran bir kiþi hiçe sayýlýyor ve bir kadýn kendisinin doðuþtan aydýnlatýcý olduðunu söylüyor. Daha ilginci, ruhu ile bütünleþtiðini söylüyor. Söz konusu olan herþeyden evvel ruh deðildir. Bu bir nefs. Nefsin afetleri ile bir bütünleþme söz konusu.
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör http://gizemligercekler.yetkin-forum.com
 
SAHAJA YOGA `YI TANIYALIM!
Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Cinler alemi hakkinda bilmedigimiz gercekler :: Okültizm & Mistisizm :: Spiritüalizm-
Buraya geçin: